KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16635406

nr 1663 5406

Gustaf Höglund

(1910-1994), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 62, spishörna. Olja på duk, 60x45 cm, yttermått inklusive ram: 67x52 cm

Gustaf Höglund, svensk bildkonstnär född 1910 i Gävle, död 1994 i Stockholm.

Utrop:

600 kr

Såld:

350 kr

måndag 2 december 2024
kl 20:24:11

Gustaf Höglund

Läs mer om Gustaf Höglund